Witamy w Szkole Podstawowej w Wilkowicach

Archiwa

Apel – bezpieczne ferie i podsumowanie konkursów

Zbliżają się ferie zimowe. Wszyscy się cieszą, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Należy jednak pamiętać aby ten wesoły okres dzieci spędziły bezpiecznie z rozwagą i rozsądkiem. W tym celu w piątek 09.02.2018r. w Szkole Podstawowej odbył się apel poświecony bezpieczeństwu podczas ferii zimowych. Rad na ferie udzielił Pan Dyrektor, który przypomniał uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych czyli właściwych zachowań podczas zabaw na dworze jak i w domu, poprawnego i zgodnego z zasadami ruchu drogowego poruszania się po drogach.

Następnie nastąpiło wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym „Laurka dla dziadków”, który został rozstrzygnięty 15.01.2018 r.

Kolejnym konkursem był  Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Historia polskich symboli narodowych: herby, hymny, chorągwie, flagi…”

Dziewięcioro uczniów z naszej wzięło udział w ogólnopolskim konkursie historycznym. Siedmioro uczniów wykonało prace plastyczne, natomiast dwoje uczniów z klasy VII Erwin Michalski oraz Igor Michalski zmierzyli się z testem wiedzy nt. polskich symboli narodowych.

Laureatem testu wiedzy został Erwin Michalski z wynikiem 35p/40p, drugie miejsce zajął Igor Michalski, który zdobył 34p/40p.

Laureatem prac plastycznych został uczeń klasy V Tymoteusz Kwiatkowski.

Wszyscy uczniowie, którzy  wykonali piękne prace plastyczne zostali nagrodzenie dyplomem i słodkim upominkiem: Kowalska Kalina, Sosa-Błaszczyk Adrian, Żurańska Nadia z klasy V oraz Cymerman Justyna, Lewandowska Marika i Szymańska Roksana z klasy VII.

GRATULACJE !!!!