Witamy w Szkole Podstawowej w Wilkowicach

Archiwa

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019r. powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Św. w kościele w Czerniewicach. Po której wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele i sympatycy szkoły zebrali się na hali sportowej, gdzie o godz. 9.30 zabrzmiał pierwszy wrześniowy dzwonek.

Ceremoniał inauguracji roku szkolnego poprowadziła uczennica kl. VIII. Po przywitaniu wszystkich obecnych wprowadzono flagę narodową i odśpiewano hymn narodowy. Uczczono również 80-tą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej pięknymi słowami uznania dla bohaterów oraz minutą ciszy.

W dalszej części  głos zabrał Dyrektor Szkoły – Marek  Zapiec, który powitał wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci rozpoczynających przygodę ze szkołą oraz ich rodziców. Pan Dyrektor poinformował wszystkich uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzył wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Podziękował pracownikom obsługi za przygotowanie placówki, nauczycielom i wychowawcom za przygotowanie organizacyjne zajęć, koleżankom za przygotowanie uroczystości, Panu Wójtowi Romanowi Nowakowskiemu za pomoc finansową i organizacyjną oraz księdzu Tomaszowi Królowi za odprawioną mszę intencyjną. Następnie uczniowie klasy V, VI i VII zaprezentowali montaż  słowno – muzyczny. Po czym odbyły się spotkania w klasach z wychowawcami.

Samorząd Uczniowski